Sme majstri v realizácií záhradných prác

Tvoríme záhradu s láskou pre váš oddych a pohodu

Príbeh Garden Angels

Môj príbeh začal v roku 2015. Práca "vonku" ma natoľko lákala že som vycestoval do Londýna. A keď hovorím vonku, tak to myslím aj doslovne vonku. Začal som pracovať v renomovanej záhradkárskej spoločnosti ako záhradník. Absolvoval som potrebné školenia na výkon tejto činnosti.

Nakoľko sme pracovali v tíme už skúsených záhradníkov veľa som sa od nich naučil. Nemyslím iba jazyk. Pochopil som aj to, že tie zelené trávniky počas celého roka nie sú iba vo filme, ale aj v skutočnosti. Len sa o ne treba s láskou starať.

Kontaktovať

Starali sme sa o záhrady v okolí veľkých firiem, nemocníc, hotelov, reštaurácií.

Najčastejšou dennou rutinou bola údržba záhrad. Strihanie živých plotov, hnojenie trávnika a záhonov, odstránenie buriny a listov, vertikutovanie trávnika a kosenie, kompletné čistenie pozemkov. 

Vždy som bol ambiciózny a tak som chcel ísť ako sa hovorí "vyššie". V záhradníctve môžete ísť naozaj vysoko niektoré stromy merajú aj 10 metrov.   Po roku som začal pracovať pre menšiu firmu v ktorej to bolo viac kreatívne a pestré. Riešili sme projektovanie novej záhrady alebo úplne prekopanie tej existujúcej. Ako uskutočniť rýchle zmeny v záhrade, čo s prerastenou záhradou alebo naopak ako vytvoriť pohodlie a tieň v plne novej "otvorenej" "prázdnej" záhrade. Pomáhali sme klientom s riešením kritických miest v záhrade.

Ako riešiť ílovitú pôdu, aké rastliny a stromy sa hodia do záhrady s konkrétnou pôdou a osvetlením. Aké úpravy stromov sú potrebné urobiť pred zimou a v zime.  Ako vyriešiť prepadnutý trávny koberec, krtkov atď. Každá záhrada bola jedinečná a niečím špecifická. Stále častejšie sme realizovali terasy za domom,  vysunuté záhony na bylinky a kvety alebo sme čistili celé okolie domu, tlakové čistenie dlažby a striech. 

Spokojní zákazníci boli tou najväčšou odmenou za vykonanú prácu. Musím priznať väčšina z  nich bola veľmi spokojná. Moja manželka v tom videla budúcnosť a vždy mi hovorila aby sme to robili po návrate domov na Slovensko. Viete, manželstvo je o kompromise a v roku 2018 sme sa vrátili na Slovensko.

Viem, že úspešné podnikanie je
o prístupe

Rád sa stretávam s ľuďmi a práve práca na čerstvom vzduchu v teréne, je to, čo ma napĺňa. Aj preto u nás dbáme na detaily a kvalitu práce. Spokojnosť zákazníka je pre nás prvoradá.

Kontaktovať